Drukarka kolor Xpress C480W to nowe urządzenie wielofunkcyjne od firmy Samsung. Jest to maszyna przeznaczona dla małych i średnich firm bądź użytkowników domowych. Ma małe gabaryty dzięki czemu nie będzie problemu z jej umiejscowieniem, jest to zawsze kłopot w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych, a już tym bardziej kolorowych.

Urządzenie wielofunkcyjne Samsung kolor Xpress C480W nie jest maszyną drogą jego cena wynosi około 950 zł dlatego produkt jest chętnie kupowany. Jednak niska cena produktu zawsze wiąże się z ograniczeniami i tak jest w tym przypadku. Pierwszym podstawowym minusem rzucającym się od razu jest brak wyświetlacza LCD. W przypadku korzystania z kopiarki skanu czy faksu, wyświetlacz bardzo ułatwia i przyspiesza pracę, w tym urządzeniu tnąc koszty postanowiono umieścić tylko malutki dwuwierszowy wyświetlacz mono. Kolejną sprawą pozostawiającą wiele do życzenia jest szybkość tej maszyny, jakoby w trybie czarnym jest do przyjęcia, ponieważ Xpress C480W drukuje 18 stron na minutę tak w kolorze to totalna porażka (zaledwie 4 strony na minutę). Nawet średniej jakości drukarki atramentowe radzą sobie w tym znacznie lepiej. Dzieje się tak za sprawą tonerów bez modułowych, które nie mają bębna, znajduje się on w drukarce. Drukarka korzysta z nowych specjalnie zaprojektowanych tonerów o smybolach:

Toner Samsung CLTK404S black

Toner Samsung CLT-C404S cyan

Toner Samsung CLT-M404S magenta

Toner Samsung CLT-Y404S yellow

Wydajność tonerów jest także bardzo skromna kolory wystarczają zaledwie na 1000 stron a czarny na 1500 stron. Niestety Samsung opatentował produkcję tych wkładów przez co na rynku jest bardzo trudno o zamienniki, regeneracja jest także bardzo utrudniona, ponieważ części które zostały użyte podczas produkcji tych tonerów często nie wytrzymują drugiego przebiegu. Firmy regenerujące tonery, mają zatem problem nie tylko z częściami, zamienny proszek także ciężko współpracuje z tymi tonerami, sypie się lub brudzi, to na dodatek ciężko o puste kasety. Nabywając drukarkę korzystającą z tonerów Samsung CLT-404S trzeba mieć na uwadze, że użytkownik jest zmuszony do korzystania tylko z oryginalnych wkładów. Niestety w drukarkach tych poza samymi tonerami trzeba także wymieniać bęben, śmietnik i inne podzespoły co mocno odchudzi nasz portfel. Jak widać sporo negatywnych informacji można wyczytać na temat nowego urządzenia Xpress C480W, jest to produkt mocno odchudzony, aby zachęcał do zakupu poprzez niską cenę, eksploatacja niestety jest jego piętą achillesową.

Są też i dobre strony, Samsung kładąc nacisk na niską cenę i prostotę ułatwił również instalację samej drukarki. Nie potrzeba tu bowiem płyt czy innych sterowników, oprogramowanie tego urządzenia samoczynnie zainstaluje się już po podłączeniu jej do komputera. Zainstalowano tu także możliwość obsługi drukarki z urządzeń przenośnych. Jeśli zależy ci głównie na druku mono a kolor używany jest sporadycznie, można zastanowić się nad zakupem, jeśli jednak urządzenie będzie pracowało w kolorze radzę dobrze przeanalizować koszty eksploatacji tej drukarki i zwrócić szczególną uwagę na szybkość jej pracy.