Szukasz szybkiej sprawdzonej drukarki do biura? potrzebujesz skanera i faksu w jednym?. Urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M426fdn to idealne rozwiązanie, maszyna została zaprojektowana z myślą o szybkiej i wydajnej pracy. Nie ma w tym modelu co prawda druku kolorowego, jednak dzięki zastosowaniu tonera czarnego klient otrzymuje szybsze wydruki oraz mniejszy koszt eksploatacji.

Drukarka HP LaserJet Pro M426fdn została zaprojektowana głównie dla klientów biznesowych, dlatego poza standardowymi funkcjami jak skaner, faks, druk czy kopiowanie znajduje się też zaawansowany system zabezpieczenia procesów roboczych. Oprogramowanie zapewnia użytkownikowi szybkie kopiowanie do maili, pamięci przenośnych jak USB czy folderów sieciowych dzięki zainstalowanym fabrycznie aplikacji biznesowych.

Szybkość i jeszcze raz szybkość, inżynierowie z firmy Hewlett-Packard cały czas pracują i udoskonalają proces wydruku, aby go zminimalizować. Przy dużym obciążeniu drukarki liczy się każda sekunda. Dlatego w tym modelu wykorzystano najnowszą technologię w celu wydruki zwykłe oraz dwustronne były jak najszybsze, tutaj nie ma kompromisu, dane mówią same za siebie. Podczas normalnej pracy klient otrzymuje 38 stron na minutę, a pierwsza strona jest już gotowa po zaledwie 5,4 sekundzie. Taki wynik jest już zadowalający, producent założył że urządzenie LaserJet Pro M426fdn może miesięcznie przerobić nawet 80 tysięcy stron, co daje wiele możliwości. Jednak tak ogromny przerób i szybkość wymaga ciągłego uzupełniania papieru. Wszystko musi byc wieć opcjonalnie zgrane. Drukarka w standardzie posiada dwa podajniki, pierwszy może pomieścić 100 arkusz drugi 250 arkuszy. Odbiornik natomiast przyjmuje 150 arkuszy. Myślę że przy takim urządzeniu można by zwiększyć możliwości co do pojemników na papier.

W drukarce zamontowany jest proces o szybkości 1200 MHz, który zarządza całą pracą, do dyspozycji jest oczywiście port USB 2.0

Jakość wydruku jest standardowa i wynosi 1200 dpi, dodatkowym plusem, który doceni każdy użytkownik jest spory wyświetlacz LCD o przekątnej 7,6 cm. Dzięki temu interfejs staje się przyjemnością a nie kłopotem.

Sama drukarka korzysta z tonerów o dwóch wydajnościach:

CF226A toner czarny o wydajności 3100 stron

CF226A toner czarny o wydajności 9000 stron

Są to modele nowe, następcy dobrze znanych na rynku i cenionych tonerów HP CF280A oraz CF280X. Moduły są wraz z bębnem, dzięki czemu użytkownik poza wymianą kaset nie jest zobowiązany żadną dodatkową wymianą.