Niedawno na rynku ukazała się nowe urządzenie wielofunkcyjne firmy HP LaserJet Pro M125.

Bardzo popularna na rynku, bowiem to następca świetnie sprzedających się drukarek serii P1102, P1005, P1006, M1130, M1132, M1120 itp. Do tych drukarek powstawały kolejno modele tonerów CB436A, CB435A, CE285A, CE278A, teraz do kolekcji dołączył nowy model tonera CF283A. Wydajność tego tonera jest podobna jak u poprzedników i wynosi 1500 stron. Poprzednie modele bardzo dobrze się sprawdziły, są to modele, które sprzedają się w największej ilośći, drukarki występują w wielu firmach. Ich główna zaletą jest cena i dostęp do zamienników, które niczym nie odbiegają od oryginałów w tym wypadku. Same drukarki natomiast są bezawaryjne o przystępnych cenach.

Najnowszy model LaserJet Pro M125 to także bardzo ekonomiczne urządzenie, które kusi niską ceną oraz małymi wymiarami. Parametry jakie najbardziej interesują użytkownika czyli szybkość druku oraz jakość w przypadku HP są zawsze na wysokim poziomie. W tym wypadku można wydrukować 20 stron na minutę, a pierwsza kartka po włączeniu drukarki i nagrzaniu wychodzi po upływie 9,5 sekundy.

Dostępne są tu funkcje drukowania za pomocą urządzeń przenośnych takich jak smartfon i tablet oraz komputerów przenośnych typu laptop. Każdy może mieć dostęp do drukarki i korzystać z jej funkcjonalności, za pomocą sieci bezprzewodowej.

Urządzenie HP Laserjet Pro M125 zostało zaprojektowane z myślą o małych i średnich firmach, ma w sobie wszystkie potrzebne funkcje, które wymagane są do prawidłowej pracy w biurze. Poza oczywistą funkcją drukowania, można korzystać z kopiowania i skanowania, nie ma tutaj faksu jednak, za dodatkową opłata można nabyć model wyższy, który posiada już tą funkcje.

Jakość otrzymanych dokumentów jest standardowa i wynosi 600 x 600 dpi, czyli idealnie nadaje się do drukowania dokumentów w firmie. Wyświetlacz w tym wypadku nie jest zbyt duży, jednak pozwala on na wyświetlanie dwóch linii tekstu. W modelu wyższym jest on już znacznie lepszy, nie dość że kolorowy to jego rozmiary robią wrażenie, jego przekątna to 7,6 cm.

Podajnik papieru pozwala załadować maksymalnie 150 stron kartek o gramaturze 60 – 163 g/m2. Odbiornik może udźwignąć do 100 kartek.

Jak widać po danych technicznych, urządzenie nie ma super parametrów, jednak to ulubiona drukarka większości klientów, którzy korzystają z usług firmy HP. Na pewno nie trafia ona często do firm zajmujących się serwisem, nawet sama usługa konserwacji często jest omijana, ze względu własnie na bezawaryjność. Nie ważne jakich z jakich tonerów się korzysta, drukarki służą bardzo długo.