Do sprzedaży trafiły nowe drukarki firmy Hewlett-Packard LaserJet Pro M125nw. Seria ta jest kontynuacją, dobrze sprzedających się drukarek, które korzystają z tonerów CB435A, CE278A, CE285A, CB436A. Konstrukcja tonerów bardzo podobna do siebie, różnice są w zasadzie kosmetyczne, jednak cała seria zyskała wiele pozytywnych opinii uzytkowników, a drukarki korzystające z tych wkładów bardzo dobrze się sprzedają. Firma HP zadowolona z wyników, idzie dalej tym tropem, dlatego kolejnym urządzeniem jest podobna do poprzedników seria drukarek, dla których stworzono nowy model tonerów (także nieznacznie różniący się od poprzedników) o symbolu CF283A.

Drukarka HP LaserJet Pro M125nw jest urządzeniem małym o kształcie prostokąta. Góra urządzenia jest płaska, dzięki czemu można użyć jej również jako podstawki. Model ten jest bardzo uniwersalny i świetnie nadaje się zarówno do małej czy średniej firmy a także do domu. Posiada ona wszystkie niezbędne funkcje, które używane są w każdym biurze, mowa tu o drukowanie, skanowaniu, kopiowaniu. Warto jednak dodać, że brak w tym modelu jest faksu.

Model M125NW jest uniwersalnym urządzeniem dla wszystkich użytkowników, którzy cenią sobie szybkość pracy i pełną automatykę. Firma HP stara się zawsze w maksymalny sposób ułatwić zainstalowanie samej drukarki, jak i korzystanie z niej w sposób prosty i bezstresowy. Tak i w tym wypadku sama instalacja przebiega, bardzo szybko a co najważniejsze w sposób automatyczny. Wystarczy podłączyć ją do komputera, aby system sam wyszukał i zainstalował sterowniki. Dzięki temu po krótkiej chwili użytkownik może w pełni korzystać z urządzenia. Zaletą urządzeń HP jest także fakt, że korzystają one z tonerów kompletnych wraz z bębnem, dzięki czemu klient poza wymianą tego wkładu nie musi się już niczym przejmować. Oczywiście drukarka posiada system, który informuje użytkownika o zużyciu tonera, aby nie doszło do sytuacji że nagle się on skończy i cała praca zatrzyma się.

Urządzenie LaserJet 125nw drukuje z szybkością 20 stron na minutę co jest standardowym wynikiem na poziomie średnich urządzeń. Pierwsza strona zostaje wydrukowana już po 9,5 sekundzie co jest wynikiem dobrym. Plusem urządzenia jest co prawda mały, bo zaledwie na dwie linijki wyświetlacz LCD, jednak przy korzystaniu z drukarki moduł ten bardzo pomaga i przyspiesza prace.

Drukarka jest bardzo cicha, jednak nie ma automatycznego podajnika, oraz przykrywki na tackę do papieru (jest to powodem czasami dostawania się do drukarki okruszków czy innych nie pożądanych przedmiotów, które dostając się na papier wciągane są do drukarki, przyklejając się do rolki czy innych ważnych części. Istnieje tu także możliwość korzystania z drukarki za pomocą urządzeń mobilnych jak smartfon czy tablet bez połączenia bezpośrednio z routerem.

Drukarka jest na pewno dobrym wyborem, solidna i sprawdzona technologia, która nie zawiedzie na pewno wymagających klientów.