Właśnie do sprzedaży trafiła nowa drukarka firmy Hewlett-Packard Deskjet Ink Advantage 2135. Jest to małe urządzenie, korzystające z wkładów atramentowych, przeznaczona dla użytkowników domowych oraz małych firm. Model ten został zaprojektowany tak, by po rozpakowaniu z kartonu włączyć i drukować, prostota jego obsługi to charakterystyczna cecha dla nowych, niskobudżetowych drukarek. HP w maksymalny sposób stara się ułatwić obsługę tego typu drukarek.

Model urządzenia wielofunkcyjnego DeskJet Ink Advantage 2135 jest wyposażony w skaner, dzięki czemu, bez konieczności wychodzenia z domu można drukować, skanować i kopiować. Drukarka mimo iż jej cena to zaledwie ok 250 zł brutto oferuje naprawdę wiele, a jej parametry są na standardowym poziomie. Szybkość druku według norm ISO wynosi w czerni 7,5 strony na minutę,a w kolorze 5,5 strony na minutę. Jakość wydruków jest bardzo dobra i wynosi kolejno 1200 x 1200 dpi w czerni, oraz 4800 x 1200 dpi w kolorze przy użyciu specjalnego papieru fotograficznego.Minusem na pewno jest stosunkowo mały podajnik papieru, który jest w stanie pomieścić maksymalnie do 60 kartek. Także odbiornik ma mała pojemność, utrzyma on bowiem 25 kartek. Obsługiwana gramatura przez to urządzenie wynosi od 60 – 90 g/m2 przy zastosowaniu zwykłego papieru.

Niestety jako że jest to naprawdę bardzo tania drukarka, zrezygnowano tu z kilku modułów, nie zamontowano tu wyświetlacza, brak łączności Wi-Fi, nie znajdziesz tutaj także wejścia na czytniki kart pamięci, czy innych urządzeń przenośnych. Jedak każda z dodatkowych funkcji kosztuje, jeśli użytkownikowi zależy na tego typu funkcjach jest wiele innych modeli urządzeń drukujących, jednak cena jest już wyższa.

Zdecydowaną zaletą w tym modelu jest fakt, że drukarka korzysta tylko z dwóch tuszy, które są wyposażone w głowice drukujące. Klient nie musi się zatem martwić o wymianę każdego koloru osobno, czy o problem z głowicą (jeśli była by to część serwisowa). Do urządzenia tego pasują wkłady atramentowe:

HP 652 (F6V24AE) kolorowy, wydajność 200 stron

HP 652 (F6V25AE) czarny, wydajność 360 stron