Firma HP Wypuściła właśnie na rynek nowe tusze do drukarek atramentowych. Są to tusze wraz z głowicą o następujących parametrach:

Tusz HP 302 black, symbol: F6U66AE, wydajność 190 stron

Tusz HP 302 color, symbol: F6U65AE. wydajność 165 stron

Tusz HP 302 XL black, symbol: F6U68AE, wydajność 480 stron

Tusz HP 302 XL color, symbol: F6U67AE, wydajność 330 stron

Modele te zastępują już wysłużone, ale jak dobrze znane wszystkim kartridże HP 301, które bardzo dobrze sprawdzały się zarówno w oryginałach jak i w zamiennikach. Co ważne tusze HP 302 są wraz z głowicą, nie są to naboje, przez co nie trzeba obawiać się o wymianę innych części w drukarce. Objętość kropli atramentu wynosi w tym modelu 22 pl co jest sporą różnicą między ich poprzednikiem. Aby zapewnić jak największy wybór i odpowiednio dopasować się do klienta, tusze HP 302 można nabyć w dwóch wydajnościach, małej tusze mają oznaczeni 302 oraz dużej o oznaczeniu 302 XL. Jest to ostatnio często praktykowane rozwiązanie, które zyskały aprobatę użytkowników drukarek. Tusze te z pewnością można będzie oddawać do skupu, gdzie otrzymamy gotówkę, wszystkie tusze bowiem, które posiadają w sobie głowicę, bardzo dobrze nadają się do ponownego wykorzystania, dlatego na rynku dostępne będą również zamienniki.

Korzystając z oryginalnych wkładów HP 302 oraz HP 302XL producent zapewnia idealny wydruk os samego początku, aż do wyczerpania się tuszu, Wszystkie wkłady są dokładnie testowane, przez co użytkownik ma pewność, że otrzymany produkt jest najwyższej jakości. To zdecydowany plus materiałów oryginalnych, bez wątpienia reklamacje w tym wypadku są naprawdę znikome. Jednak zamienniki również spisują się dobrze pod warunkiem, że zostały nabyte u sprawdzonego dostawcy. Niestety na rynku jest wiele firm, które psują opinie produktów alternatywnych regenerując tusze w sposób niewłaściwy. Oczywiście ceny za takie wkłady są bardzo niskie przykładem jest allegro, gdzie zamienniki tuszy można otrzymać już za 10zł. Niestety ich jakość jest dalece porównywalna od zamienników napełnionych przez profesjonalne firmy. A wydajność wskazana przez takich sprzedawców (niekiedy dwa razy większa niż w przypadku produktów oryginalnych) to już czysta fantastyka. Zatem kupując produkty zamienne wart zastanowić się dwa razy przed zakupem, czy podejrzanie niska cena jest warta ryzyka i problemów z drukarką?