Firma Canon wypuściła na rynek kolejną serię tuszy wraz z głowicą. Tusze te  są kontynuacją sprawdzonych na rynku serii modeli PG511, PG512, Cl511, CL513. Pojemniki są małe, zapakowane hermetycznie w plastikową osłonę która chroni tusz przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Dodatkowo umieszczone są one w stylistyczne kartoniki, dzięki czemu klient ma pewność, że zamówione pojemniki dotrą do niego w nienaruszonym stanie, bez obawy o wyciek czy uszkodzenie mechaniczne. Nowa seria tuszy posiada dwie wydajności, co jest bardzo korzystne dla klientów. W ten sposób użytkownik drukarki, może samemu zadecydować czy woli wydać więcej pieniędzy i nabyć wkłady o dużej wydajności, czy drukuje sporadycznie i w zupełności wystarczają mu tusze o małej wydajności. Do wyboru są dwie opcje:

Tusz Canon PG-545 black, wydajność 8 ml (przybliżona ilość wydrukowanych stron: 180)

Tusz Canon PG-545XL black, wydajność 17,6 ml (przybliżona ilość wydrukowanych stron: 400)

Tusz Canon CL-545 color, wydajność 8 ml (przybliżona ilość wydrukowanych stron: 180)

Tusz Canon CL546XL color, wydajność 12,8 ml ((przybliżona ilość wydrukowanych stron: 300)

Tusze mają dużą głowicę, przez co szybkość druku drukarek, korzystających z tych wkładów jest przez to znacznie szybsza. Oryginalne wkłady tej serii zostały zaprojektowane do druku na zwykłym papierze komputerowym. Wydruki są wyraziste i ostre, jak zapewnia producent są odporne na wyblaknięcie, dzięki czemu nasze dokumenty będą bezpieczne przez wiele lat. Oczywiście modele te także nadają się do drukowania zdjęć, jednak firma Canon posiada w ofercie specjalną serię przygotowana do druku fotograficznego, modele te przeważnie wykorzystują jednak ok pięciu lub więcej wkładów z każdym kolorem osobno.

Model ten idealnie nadaje się do użytkowników domowych jak i małych czy średnich firm. Drukarki korzystające z takich wkładów są solidne i wytrzymałe, a co najważniejsze poza wymianą wkładów nie trzeba się martwić o zużycie głowicy w drukarce (co jest niestety dużym wydatkiem).

Jedyną wadą tych tuszy jest problem z regeneracją, model ten niestety ciężko się regeneruje, przez co na rynku są trudno dostępne. Jeśli natomiast są w wersji alternatywnej to cena za nie jest bardzo zbliżona do oryginałów, przez co nie opłaca się ich kupować.