Na rynku dostępne są już wysokowydajne, profesjonalne kolorowe tonery marki HP. Producent przekazał właśnie nowe produkty do sprzedaży, ich symbole oraz wydajności wyglądają następująco:

Toner HP CE646X czarny, wydajność: 17 000 stron

Toner HP CF031A błękitny, wydajność: 12 500 stron

Toner HP CF032A yellow, wydajność: 12 500 stron

Toner HP CF033A magenta, wydajność: 12 500 stron

Tonery te są jednymi z najbardziej wydajnych w ofercie firmy Hewlett-Packard. Modele te są wraz z bęben światłoczułym, dzięki czemu podczas wymiany wkładów drukujących nie trzeba przejmować się wymianą innych części eksploatacyjnych. Korzystając z oryginalnych wkładów modeli HP CE646X oraz kolorów użytkownicy mają pewność, że wydruki będą najwyższej jakości od początku do końca użytkowania z tonerów. Niestety ze względu na fakt, żę modele te są przeznaczone zaledwie do kilku modeli bardzo drogich drukarek, ilość dostępnych pustych kaset na rynku jest znikoma, przez co są problemy z zakupem produktów zamiennych. Oczywiście da się zdobyć zamienniki, jednak trzeba się trochę natrudzić i poszukać, czy to w sieci czy na lokalnym rynku. Zamienne tonery na szczęście bardzo dobrze współpracują z drukarkami HP.

Tonery HP CE264X, CF031A, CF032A, CF033A są stosunkowo drogie, ich cena przekracza bowiem 1000 zł za sztukę , przeliczając jednak koszt wydruku za stronę wychodzi to oczywiście bardzo korzystnie. Jednak wydatek jednorazowy rzędu 4000 zł na zakup tonerów przekracza możliwości budżetowe małych i średnich firm, na taki zakup decydują się przeważnie duże firmy, które bardzo często korzystają z kolorowej drukarki, w tym wypadku zarówno tonery jak i drukarki mogą pracować przy przebiegach miesięcznych w granicy 5000 – 9000 stron.

Jeśli więc w firmie zużywa się przybliżone ilości stron kolorowych stron warto rozważyć zakup drukarek, które korzystają z wyżej wymienionych tonerów.