Kolejną serię kolorowych tonerów wypuściła do sprzedaży firma Brother. Tonery zaprojektowane do drukarek laserowych kolor:

Brother HL-3140CW Brother HL-3170 Brother MFC-9140CDN
Brother HL-3150 Brother DCP-9020

Tonery Brother mają oznaczenia i wydajność:

TN241BK – toner czarny o wydajności 2500 stron

TN241C – toner błękitny o wydajności 1400 stron

TN241M – toner purpurowy o wydajności 1400 stron

TN241Y – toner żółty o wydajności 1400 stron

Tonery są bez modułowe, czyli jest kaseta jest bez bębna, tylko pojemnik z proszkiem oraz wałkiem gumowym. Teoretycznie wkłady tego typu są tańsze jednak w praktyce gdy dochodzi do wymiany pozostałych podzespołów w drukarce, koszty eksploatacji znacząco wzrastają.  Tonery nie posiadają chipów, które informują o wydajności, mają natomiast specjalne zapadki, które po włożeniu tonera do drukarki przeskakują i od tego momentu drukarka liczy ilość wydrukowanych stron. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik teoretycznie wie ile pozostało mu stron do wydrukowania, zanim skończy się proszek.

Niestety tonery Brother TN241 mają bardzo delikatne części, które ulegają zużyciu po jednym przebiegu. To jest powodem, że zamienniki niekiedy lekko sypią w drukarce, nie jest to oczywiście norma i nie dzieje się tak zawsze, jednak użytkownik korzystający z produktów zamiennych musi mieć to na uwadze.

Wkłady TN241 występują w kilku wydajnościach, niestety nie każdy toner pasuje do wszystkich drukarek i tak kolejnymi modelami są TN245 oraz TN248, cała seria produkowana jest z tych samych komponentów.