Hewlett-Packard kontynuuje udaną serię tonerów do drukarek laserowych mono. Tym razem do sprzedaży trafiły tonery HP CF283X, które zastępują wysłużone już modele CE285X czy CB435X. Drukarki korzystające z tych wkładów zyskały bardzo dużą popularność, dzięki odpowiedniemu przystosowaniu można je nabyć w wersji małej, przez co pomieszczą się w każdym biurze czy w domu. Są też modyfikacje zwiększające jej możliwości poprzez dodanie faxu czy skanera zwiększają jej gabaryty, ale stają się urządzeniem wielofunkcyjnym.

Same tonery HP CF283X mają wydajność 2200 stron i kosztują w granicach 330 zł brutto, warto jednak dodać, że tonery te są wraz z bębnem światłoczułym, także nie trzeba wymieniać innych materiałów eksploatacyjnych w drukarce. W oryginalnych tonerach CF283X zamontowano chip, który ma za zadnie po pierwsze zliczać wydrukowane strony, aby użytkownik w każdej chwili mógł sprawdzić ile jeszcze zostało, a po drugie zabezpieczają przed podróbkami. Firma HP zapewnia przy wszystkich swoich produktach, że ich tonery drukują ostro i wyraziście od początku do wyczerpania się proszku, bez utraty jakości.

Komponenty zastosowane w tych tonerach są dobrej jakości, dzięki czemu pojemniki te nadają się do dalszego napełnienia. Recykling to w dzisiejszych czasach bardzo istotna kwestia, dlatego warto pamiętać, aby po wyczerpaniu się tonera nie wyrzucać go do śmieci. Zużyty pusty toner można sprzedać w punktach skupu, czy w firmach zajmujących się regeneracją lub odesłać do firmy HP zgodnie ze specyfikacją umieszczoną wewnątrz opakowania.