Podczas poszukiwania drukarki na własny użytek zazwyczaj spotykamy się z podobnymi problemami. Głównym z nich jest wybór rodzaju drukarki zazwyczaj pomiędzy urządzeniami laserowymi, a atramentowymi. Skupmy się jednak na urządzeniach atramentowych i kolejnym problemie przy wyborze takiego urządzenia. Tym kolejnym punktem jest ustalenie rodzaju zasilania głowicy w Naszej drukarce.

Mamy wybór pomiędzy głowicami, na których montujemy kartridż, głowicami zasilanymi przy pomocy wężyków doprowadzających tusz z tuszy umieszczonych w przedniej części drukarki bądź zasilanie ciągłe Naszej głowicy drukującej. Dwie pierwsze metody zasilania są do siebie podobne pod względem potrzebnych zasobników tuszu, ponieważ potrzebne nam są specjalnie dedykowane tusze w odpowiednich pojemnikach/kartridżach pasujących do Naszej drukarki. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku stałego zasilania w tusz. Do głowicy przymocowane są wężyki doprowadzające atrament z zewnętrznych pojemników umieszczonych najczęściej na bocznej zewnętrznej ściance. W przypadku takiej instalacji nie musimy się martwić o to, że zakupimy zamienniki oryginalnych kartridż-y nie pasujące do Naszej drukarki. Nie dotyczy Nas również problem starzenia się sprzętu i znikania z obrotu tuszy pasujących do Naszego sprzętu. Rozważając zakup instalacji stałego zasilania w tusz musimy wziąć pod uwagę jego plusy, jak i minusy. Niewątpliwą zaletą są niskie koszty eksploatacji takiego zestawu, ponieważ zakupujemy jedynie tusz w większych butlach. Kolejnym plusem jest również łatwość napełniania zestawu poprzez dolanie atramentu do odpowiedniego pojemnika. Wadą całego zestawu są koszty początkowe jak również wymagana pomoc profesjonalisty przy montażu całego zestawu.

Wybór pomiędzy zestawem stałego zasilania, a klasycznym kartridżem nie należy do łatwych, lecz trzeba sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań, które mogą Nam w tym pomóc. Jak często będę używał drukarki? Czy będą to krótkie kilku stronicowe wydruki czy wielokartkowe i wielokolorowe dokumenty? Czy wolę pilnować poziomu tuszu samodzielnie czy zostawić tę informację komputerowi? Czy wolę mieć duży zapas tuszu na każdą ilość druku czy wystarczy mi standardowa ilość? Te pytania pomogą Nam dobrać system zasilania w tusz dopasowany do Naszych potrzeb.