Na rynku pojawiły się niedawno nowe tonery tonery Samsung CLT K406S, CLT C406S, CLT M406S, CLT Y406S.  Jest to następca tonerów CLT 4072, kolorowe tonery do użytku domowego oraz małych firm. Są to popularne drukarki, ze względu na cenę i niski koszt eksploatacji. Drukarki te cechują się także dużą szybkością wydruku oraz dobrą jakością.

 

cltk406s

 

Drukarki te są przyjazne dla środowiska, mają wbudowany moduł ECO, dzięki czemu mają zdolności oszczędzające toner oraz papier. Urządzenia te dają możliwość także oszczędzania energii, poprzez znaczne zmniejszenie poboru mocy, gdy nie korzystamy z drukarki.

Wydruki mają rozdzielczość efektywna maxymalnie do 2400 x 600 dpi, funkcje szybkiego druku na żądanie 18 stron na minute A4 przy druku czarnym oraz 4 strony na minutę A4 przy druku kolorowym.

 

Drukarki posiadają szereg aplikacji, które ułatwiają prace.

Google Cloud Print – daje możliwość drukowania w podróży przy pomocy komputera czy smartfona.

Samsung Easy Printer Manager – służy do monitorowania oraz informowania użytkownika o stanie urządzenia oraz dostosowania jego ustawień.

AnyWeb Print – aplikacja ta pomaga w tworzeniu zrzutów z ekranu, ich podgląd oraz usuwanie i drukowanie.

 

Drukarki tego typu posiadają tonery bez bębna. Dzięki temu koszt zakupu nowych pojemników jest znacznie niższy od innych modeli. Bęben należy dokupić osobno, jest to koszt ok 380zł brutto jednak wystarcza on na 16 000 stron.

Na forach niestety jest sporo informacji na temat problemów z zamiennikami. Raz że produkty kompatybilne nie odbiegają znacząco cenowo od oryginalnych tonerów, to niestety często sypią się. Urządzenie to często także bywa w serwisie, tonery oryginalne także od czasu do czasu sypia przez co drukarkę należy oddać do konserwacji. Jest to cena jaką płaci się z niski koszt urządzenia jak i eksploatacji do niego.