Niedawno odbyła się premiera najnowszego dziecka firmy OKI, czyli drukarki ES9541, która korzysta z pięciu kolorów.

Jest to nowość w świecie drukarek, do tej pory wszystkie drukarki korzystały wyłącznie z czterech tonerów, czarnego, błękitnego, purpurowego oraz żółtego. Czyli z barw, dzięki którym można uzyskać każdy kolor. Teraz do kompletu OKI wprowadziło toner z kolorem białym, dzięki takiemu rozwiązaniu otworzyły się nowe możliwości w druku, a firma otrzymała za to osiągnięcie nagrodę Good Design Award 2013, najwyższe japońskie wyróżnienie.

Drukarka OKI ES9541 jest pierwsza tego typu drukarką wykorzystującą pięć kolorów, urządzenie to obsługuje format A3+ i przeznaczona jest dla specyficznej grupy odbiorców, która będzie wykorzystywała możliwości jakie daje ta technologia. Piąte miejsce na toner, gdzie użytkownik może włożyć kolor biały, daje bowiem nowe możliwości, nie tylko jednak ze względu na ten dodatek drukarka zapewnia większe możliwości niż pozostałe urządzenia znajdujące się na rynku. Obsługuje ona bowiem wiele nośników z jakimi inne modele nie dały by sobie rady, począwszy od materiałów przezroczystych, banerów, a skończywszy na plakatach o bardzo dużej gramaturze. Drukarka ES9541 to także pierwsza drukarka LED w swojej klasie, OKI podkreśliło w ten sposób swoją mocną pozycję na rynku.

Dzięki tej innowacji w druku, za sprawą nowego koloru z jakiego można korzystać, na rynku powstają nowe źródła dochodu. Kreatywne firmy na pewno wykorzystają potencjał jaki niesie za sobą ta rewolucja, teraz bez narażania firmy na duże koszty, można drukować na broszurach, papeterii, prototypowych opakowaniach, czy innych projektów na niestandardowych i ciężkich nośnikach. Dzięki nowej technologi płaskiego przejścia papieru, drukarka może korzystać z papieru czy innych nośników o gramaturze nawet do 360 g/m2. Obsługuje przy tym formaty od A6 do SRA3.

 

Oki ES9541

 

Jakość druku jaką można otrzymać dzięki technologii LED, która współpracuje z ProQ wynosi 1200dpi. Jednak nie tylko ten parametr ma znaczeni, liczy się ostrość i głębia barw jakie oferuje ten model drukarki, a w połączeniu wysokowydajnych tonerów urządzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród branży graphic arts.

Drukarka oferuje bardzo dobre parametry jeśli chodzi o szybkość pracy, z wykorzystaniem podstawowych tonerów otrzymujemy bardzo dobry rezultat 50 stron na minutę, w przypadku koloru białego czy bezbarwnego ilość ta zmniejsza się jedynie o 5 stron. Podajnik jest bardzo wydajny, można załadować jednorazowo trochę ponad jedną ryze papieru czyli 530 stron kartek. Jednak można dołożyć dodatkowe moduły dzięki którym urządzenie będzie mogło pomieścić aż 2950 kartek!