Na rynek trafiły trafiły tonery Ricoh 407166, które kompatybilne są z drukarkami Ricoh Aficio SP 100. Tonery te to kompletny moduł wraz z bębnem, użytkownik zatem nie musi się martwić o wymianę dodatkowych komponentów w urządzeniu. Model ten nie jest wydajny, wystarcza bowiem na 1200 stron jednak jego cena nie jest wygórowana, na rynku waha się w granicach 210 – 250zł.

Drukarka, do której został zaprojektowany toner to Ricoh Aficio SP 100, ze względu ma małe wymiary jest ona przeznaczona dla małych firm i użytkowników domowych. To pierwsze urządzenie o tak małych wymiarach stworzone przez firmę Ricoh, specjalizują się oni bowiem w dużych kopiarkach i kserokopiarkach. Jednak są klienci, którzy potrzebują małą drukarkę ze względu na brak miejsca, inni szukają urządzeń przenośnych.  Cała konstrukcja drukarki została zaprojektowana właśnie z myślą o zaoszczędzeniu przestrzeni, dlatego na  drukarce można położyć inne rzeczy jak segregator, telefon czy inne urządzenie, papier bowiem wysuwa się nie jak w przypadku większości urządzeń góra ale bokiem.

 

ricoh sp 100

 

Niektóre modele mają wbudowane także skanery o rozdzielczości 600 x 600 dpi oraz funkcję faxu.

Jest nowy styl i nowa moda w drukarkach, charakteryzująca się nie tylko ekonomicznym wyglądem, ale także komfortem pracy. Drukarka ta nie ma bowiem wbudowanego wentylatora, dzięki czemu nie ma specyficznego hałasu podczas pracy, ale także unikamy wylatującego gorącego powietrza. Sam wydruk nie odbiega jakościowo od poprzednich urządzeń, a rozpoczęcie pracy do pierwszego wydruku to zaledwie 6,4 sekundy.

Jako że Ricoh 407166 to kompletny toner wraz z modułem bębna, użytkownika nie interesują żadne wymiany w drukarce poza samym tonerem, jest to wygodne rozwiązanie i ekonomiczne.