Wydawać mogło by się, iż w dziedzinie druku i poprawiania jego jakości powiedziano już wszystko. Tymczasem producenci potrafią zaskakiwać coraz to nowymi pomysłami i ulepszeniami, dzięki którym branża ta ciągle nie powiedziała pas, a dzięki temu wciąż pojawiają się nowe – lepsze urządzenia i coraz wspanialsze technologie. Obecnie w prawdziwym natarciu znajduje się technologia ColorLok, która powoli staje się standardem w drukowaniu.

Technologia na papierze

Technologia ColorLok to technika skierowana do wszystkich typów drukarek: atramentowych, znakomicie sprawdza się też z drukarkami laserowymi i kserokopiarkami, czy dużymi kombajnami. Decydując się na zakup papieru z logo ColorLok można liczyć na najlepsze cyfrowe odbitki i to niezależnie od sprzętu jakim się dysponuje.

Obwarowania prawne

Własność intelektualna technologii ColorLok należy do firmy HP. Właścicielem marki, a zarazem znaku towarowego jest jednakże International Paper. Tym samym obie firmy mają prawo do tego, by używać znaku towarowego, jak i udzielać licencji.

Dlaczego warto wybrać ColorLok

Standard ColorLok to przede wszystkim bogactwo oraz olbrzymie nasycenie kolorów. Znakiem rozpoznawczym technologii jest głęboka czerń – głębsza od standardowej oraz szybszy czas schnięcia kropel atramentu, które zostały zaaplikowane na papier. Kolejną innowacją jest pokrycie powierzchni papieru specjalną powłoką dzięki której niemożliwe jest przesiąknięcie kropli tuszu do wewnątrz papieru. To w porównaniu z papierami standardowymi spora różnica, bowiem wchłaniają one pigment zarówno kolorowy, jak i czarny od razu w głąb, zachowując się pod tym względem w sposób podobny do gąbki. Dzięki powłoce zastosowanej w ColorLok cząstki pigmentu zostają przy górnej powierzchni papieru, tym samym zapewniając intensywniejszy kolor.

Stosowanie papieru z logo ColorLok to również gwarancja zwiększenia wydajności drukarki, a także żywotności samego urządzenia.