Firma HP wprowadziła dla swoich drukarek atramentowych blokadę kartridża atramentowego. Jeśli nie wyłączymy opcji „ochrony pojemników” będziemy mogli używać go tylko w drukarce, w której został zainstalowany po raz pierwszy. Taki atrament nie nadaje się do ponownego użycia – skupu. Dotyczy to m.in. nowych drukarek pracujący z kartridżami HP 301 oraz HP 650.

 

Opcja blokowania kartridża jest standardowo włączona po zainstalowaniu oprogramowania drukarki. Aby ją wyłączyć należy uruchomić program do obsługi drukarki, który znajduje się w następującej lokalizacji:

 

Przycisk Start (WINDOWS) – Wszystkie programy – HP – nazwa serii drukarki – typ drukarki – konserwacja drukarki lub szacunkowe poziomy tuszu – ochrona pojemników HP
należy zaznaczyć * Wyłącz ochronę pojemników HP

 

eko

 

Jeśli nie wyłączymy blokowania swojego kartridża, klient nie będzie mógł go sprzedać po zużyciu. Działania firmy HP stoją pod dużym znakiem zapytania? Dlaczego stosują takie chwyty?, działania te powodują, że firmą regenerującym brakuje pustych pojemników. Jest to jednak sprzeczne z ochroną środowiska, zamiast recyklingu, tusze trafiają do śmieci.

Dlatego ważne jest aby wyłączyć ochronę pojemników HP w swojej drukarce.