Być może niewielu z was kojarzy niewielką i dość niepozorną z wyglądu drukarkę Epson L365. To spory błąd, bowiem jest ona jedną z lepszych w swojej klasie. My zajmiemy się jednak nie jej parametrami i opisem jej możliwości, a tuszami, które mogą zachwycić niejedną osobę swoją wydajnością.

Tusze 70 ml

Dzięki zastosowaniu w tym modelu drukarki pojemników na płynny tusz, wystarczy dolewać odpowiedni kolor do tego, który właśnie się kończy. Napełnianie wykonujemy bezpośrednio z butelki, która posiada pojemność 70 ml.

Epson L365 a zamienniki

Zakup zamiennika w przypadku tej właśnie drukarki jest sprawą zupełnie chybioną. Tusze do Epson L365 są bowiem bardzo tanie, można nabyć je już w okolicach 23-25 złotych. Tym samym cały zestaw to wydatek rzędu około 95 zł.

Koszty eksploatacji

Z uwagi na tanie tusze do drukarki Epson, koszt eksploatacji tego właśnie modelu drukarki jest bardzo niewysoki. Wydruk jednej strony formatu A 4 w czerni i bieli to wydatek poniżej 1 grosza. Jeśli będziemy chcieli drukować w kolorze, będziemy musieli liczyć się z wydatkiem około 2 groszy za 1 stronę A4. Jak widać, zakup oryginalnych tuszy jest jak najbardziej opłacalny.

Wydajność

Zgodnie z zapewnieniami producenta, drukarka Epson L365 powinna wydrukować na swoich oryginalnych tuszach około 6.500 stron, jeśli drukować będziemy w kolorze. O ile zdecydujemy się na wariant czarno – biały, liczba ta powinna praktycznie nieomal podwoić się, osiągając zawrotną liczbę stron wydruku, bo aż 12000.

Pod względem eksploatacji największa ilość tuszu pochłaniana jest w przypadku wydruku zdjęć. Nic nie stoi na przeszkodzie, by drukarkę i nasze tusze wykorzystywać właśnie do tego celu, bowiem jakość wydruków dzięki oryginalnym tuszom nie pozostawia żadnych zastrzeżeń. Jest perfekcyjna. Warto zauważyć dodatkowo, iż jeśli wyczerpie się nam tusz i konieczne będzie jego dolanie – nie macie się czego obawiać. Jest to czynność dziecinnie prosta i nie wymagająca żadnej specjalistycznej wiedzy, czy umiejętności. Aby dolać tusz, wystarczy jedynie zdjęcie obudowy, zdjęcie korka od pojemnika na tusz i dolanie go z butelki.

 

Tusze kompatybilne z drukarką Epson L365

  • Epson tusz C13T66414 (black)
  • Epson tusz C13T66424 (cyan)
  • Epson tusz C13T66434 (magenta)
  • Epson tusz C13T66444 (yellow)