Dzisiejszy opis będzie dotyczył nowej drukarki Samsung SL-M2026W.

 

SL-M2022W

 

Jest to urządzenie typowo dla małych firm lub użytku domowego. Drukarka, bowiem jest z niższej półki cenowej, ale doskonale nadaje się do pracy, które nie wymagają dużego obciążenia urządzenia. Jej małe wymiary w połączeniu z niską ceną materiałów eksploatacyjnych sprawia, że model ten bardzo dobrze sprzedaje się w marketach.

W modelu tym zainstalowane popularne już na rynku aplikacje, pozwalające na korzystanie z drukarki poprzez urządzenia przenośne typu smartfon czy tablet. Jest tutaj pełna kompatybilność z Wi-Fi Direct, Google Cloud Print. Co prawda nie zainstalowano tutaj wyświetlacza, ale model ten zaprojektowano tak, aby intuicyjnie obsługiwać panel sterujący. Dodatkowo ułatwiono połączenie się z siecią bezprzewodową, poprzez zainstalowanie przycisku WPS, drukarka po jego wciśnięciu sama połączy się.

Zainstalowano tu procesor 400 MHz z pamięcią 64 MB dzięki czemu uzyskano tutaj szybkość druku 20 stron na minutę. Rozdzielczość, którą uzyskuje się tutaj 1200 x 1200 dpi daje duże możliwości. Jakość wydruków bowiem przy takich parametrach, nie odbiega od drukarek z wyższej półki. Wydruki są bardzo czyste i wyraziste, a czerń bardzo dobrze rozkłada się na powierzchni kartki, nie pozostawiając przebić.

Do drukarki pasują specjalnie zaprojektowane tonery MLT D111S. Są to sprawdzone komponenty, które dobrze sprawdziły się w poprzednich modelach. Cały moduł wraz z bębnem, dzięki czemu w drukarce nie trzeba wymieniać nic poza eksploatacją. Zamienniki dostępne na rynku bardzo dobrze współpracują z tą drukarką, wydruki są czarne i ostre, dlatego użytkownik ma wybór co do zakupu.

Zainstalowany sterownik ECO EASY sprawia, że można zaoszczędzić do 20% tonera.  Oprogramowanie to w 2012 roku zostało wyróżnione nagrodą za wyjątkowe osiągnięcia. Stosując ten sterownik, oszczędzamy nawet zużycie papieru oraz energii (dzieje się tak, ponieważ użytkownik ma możliwość usunięcia niepotrzebnego tekstu czy obrazu).

Drukarka ma małe rozmiary 33 x 22 x 18 cm, przy wadze zaledwie 4kg dzięki czemu zmieści się w każdym miejscu, czy to w biurze czy w domu. Maksymalny miesięczny cykl pracy to 10 tys stron miesięcznie. Standardowy podajnik ma pojemność 150 stron i obsługuje dokumenty o gramaturze  od 60 – 163 g/m².