Konica Minolta to czołowy gracz na rynku europejskim w sprzedaży urządzeń wielofunkcyjnych. W roku 2014 zajęła ona nawet pierwsze miejsce pod względem sprzedanych maszyn wielofunkcyjnych A3 do druku kolorowego. Jest to ogromny sukces, sprzedali ponad 141 tysięcy modeli, liczba ta naprawdę robi wrażenie, biorąc pod uwagę ceny takich drukarek.

Tym razem do sprzedaży trafia model z niższej półki, przeznaczony do małych i średnich firm. Drukarka monochromatyczna A4 Konica Minolta Bizhub 25e.

Model ten mimo że należy do urządzeń, najtańszych jego cena waha się w granicy 4000 zł brutto, jednak za jakość jaką oferuje producent trzeba sporo wyłożyć. Jako że firma nie skupia się na małych grupach roboczych, a już tym bardziej użytkowników domowych, ich sprzęt jest najwyższej jakości. Wszystkie elementy są wykonane z dobrej jakości materiałów, a parametry wybiegają ponad standard.

Model Bizhub 25e prezentuje się bardzo przyzwoicie, jego głównymi atutami są:

  • szybkość druku, który wynosi 25 stron na minutę
  • pojemność papieru 2100 stron (możliwa do modyfikacji pięciu podajników)
  • automatyczny podajnik papieru
  • ekran dotykowy o przekątnej 5,7 cala

Jako że jest to urządzenie wielofunkcyjne a Konica Minolta stawia na maszyny profesjonalne, tak i w tym wypadku jest wiele funkcji, których nie posiada większość urządzeń. W modelu tym zainstalowano moduł digitalizacji dokumentów, przez co papierowe wersje dokumentów można skanować w kolorze i przetwarzać na wiele sposobów. Fajnym dodatkiem jest możliwość dodawania znaku wodnego, drukowanie wielu stron zminiaturyzowanych na jednej dużej stronie, czy też drukowanie plakatów. Jakość drukowanych dokumentów nie różni się od przeciętnych drukarek i wynosi 600 x 600 dpi.

Drukarka Bizhub 25e korzysta niestety z tonera i bębna osobno, jednak producent specjalizuje się w tego typu technologii. Niestety jest to kłopotliwe rozwiązanie dla użytkowników, raz że ciężko w takich modelach dobrać odpowiednie zamienniki, a dwa że co jakiś czas zmuszeni jesteśmy do dodatkowego wydatku jakim jest wymiana modułu bębna.

Moduł kopiarki pozwala natomiast na kopie obydwóch stron dokumentu. Czyli wkładamy dowód osobisty i otrzymujemy jego kopie na jednej kartce zarówno przednią jak i tylną stronę. Skaner ma do dyspozycji szereg opcji, takich jak ustawienie rozdzielczości jasności itp. Oczywiście, standardy takie jak kopiowanie dokumentów do pamięci podłączonej do drukarki, czy przesyłanie bezpośrednio na maila jest standardem. Kopiowane dokumenty otrzymujemy w rozdzielczości 600 x 600 dpi.