Na rynku pojawiły się kolejne wielofunkcyjne urządzenia umożliwiające wydruk bezprzewodowy. Są nimi urządzenia firmy Kodak, a konkretnie modele ESP 9 oraz ESP 7.

Funkcjonalność i wygląd

Urządzenia wielofunkcyjne ESP 7 oraz ESP 9 cechują się sporymi gabarytami, choć w porównaniu z innymi modelami nie są one wyjątkowo duże. To drukarki, które imponują swoim wyglądem, ciesząc oko swoją ciekawą linią, co sprawia, iż wiele osób chętnie kupuje je także dla czysto designerskich powodów.

Kanon ESP 9

Model Kanon ESP 9 posiada z przodu duży panel sterowania, który podświetlany jest na niebieski kolor. Posiada też wyświetlacz LCD o przekątnej 3 cali. Dzięki temu możliwe jest przeglądanie dokumentów i zdjęć, które zostały przygotowane do wydruku oraz dokonywanie z tego poziomu drobnych poprawek i korekt. To nie jedyne zalety. Użytkownicy powinni docenić też przejrzystość panelu sterowania oraz łatwość obsługi. Kolejnym atutem jest „inteligent tray”, o którym opowiemy za chwilę.

Kanon ESP 7

Drugi z prezentowanych modeli, Kanon ESP 7 to również model prosty w obsłudze, o przejrzystej budowie i działaniu. W modelu tym podobnie jak w ESP 9-tce znajduje się duży wyświetlacz LCD znajdujący się na środku panelu sterowania. Tak jak w przypadku ESP 9 także i tu funkcjonuje system „inteligent paper try” służący do rozpoznawania rodzaju papieru oraz dostosowywania ustawień drukarki i wydruków do zastanych potrzeb. Tym samym cechą charakterystyczną tej właśnie drukarki jest duża funkcjonalność, która konkuruje o palmę pierwszeństwa z zaletami ekonomicznymi pozwalającymi na oszczędności.

Software

Software Kodak Home Center to oprogramowanie dzięki któremu poprawimy zdjęcia oraz będziemy w stanie dodać różne szczegóły. To element składowy nowych drukarek ESP 7 i 9, które dzięki temu wyróżniają się na rynku. Dodatkowy system zastosowany w drukarkach to Facial Retouch zapewniający wytuszowanie niedociągnięć, czy niedoskonałości, co wykonuje się podczas drukowania portretów.