Kolejna nowość w ofercie firmy HP, tym razem mała drukarka atramentowa, przeznaczona dla użytku domowego oraz małych i średnich firm.

Urządzenie HP Officejet Pro 6230 przyciąga wzrok, jest ona bardzo atrakcyjna i stylowa. Nie posiada zbędnych modułów, producent skupił się w tym wypadku na prostocie, przez co klient otrzymuję proste w obsłudze i tanie urządzenie drukujące. Produkcja jej była przy nacisku na wydajność w połączeniu z możliwością pracy nie tylko pracy lub domu , ale także w podróży.

 

officejet PRO 6320

 

Drukarka używa do pracy tuszy (naboi bez głowicy) o dwóch wydajnościach, HP serii 935 mogą wydrukować 400 stron, czarny HP 934 także ma taką samą wydajność, natomiast druga grupa, serii 935XL ma wydajność na poziomie 825 stron, gdzie czarny HP 934Xl może wydrukować aż 1000 stron. W przypadku drugiej grupy wydajność jest ogromna zważywszy na cenę rynkową za jeden tusz  ok 70 zł brutto. Minusem jest tylko fakt, że jak wcześniej wspominałem to tylko naboje, głowica znajduje się w drukarce i jest ona częścią serwisową, zatem w przypadku zaschnięcia, uszkodzenia czy po prostu zużycia jej koszty naprawy lub wymiany będą bardzo wysokie.

Z najważniejszych cech drukarek, które zawsze są najistotniejsze to szybkość pracy, w modelu HP Officejet Pro 6230 szybkość druku w czerni wynosi 18 stron na minutę,a w kolorze 10 stron na minutę. Wynik nie powala na kolana przy obecnej technice, jednak jest to model z niższej półki, którego zaletą miała być wspomniana wcześniej mobilność pracy. W modelu tym ze względu na oszczędności, umożliwiono użytkownikowi zarówno dwustronne drukowanie jak i druk kolorowych dokumentów bez zbędnych marginesów, dzięki temu klient jest w stanie zaoszczędzić 50% zużycia papieru.

Jakość drukowanych dokumentów przy użyciu drukarki HP Officejet PRO 6230 wynosi 600 x 1200 dpi czyli standard. Podajnik obsługuje kartki papieru o gramaturze 60 – 105 g/m2. Samo urządzenie jest bardzo lekkie, waży zaledwie ok 5 kg.

Dużym atutem drukarki jest możliwość korzystania z niej z urządzeń przenośnych jak smartfon, tablet czy laptop, bez konieczności połączenia z routerem, czy inna siecią lokalną.  Oczywiście jest możliwość podłączenia drukarki HP 6230 z dowolną siecią zarówno za pomocą portu Ethernet jak i bezprzewodowo.

Helwett-Packard słucha opinii swoich klientów i wie co dla nich jest istotne podczas pracy. Dlatego w tym wypadku zwiększono podajnik papieru do 225 kartek, dzięki czemu jego uzupełnianie, tak bardzo znienawidzone przez użytkowników stało się rzadsze. Specjalny tusz użyty do produkcji wkładów do tego urządzenia zapewnia trwałe i soczyste kolory, które nie wyblakną przez wiele lat.

Zaletą urządzeń drukujących, z wykorzystaniem wkładów na tusze jest znacznie mniejsze zużycie energii niż w przypadku drukarek laserowych. W tym wypadku wynosi ono zaledwie 50%,  sam recykling zyskuje 80% mniej zanieczyszczeń, o tyle bowiem jest wagowo wraz z opakowaniem jest mniejszy odpad po zużyciu produktu.