Na światło dzienne wyszła własnie nowa drukarka firmy Helwet Packart COLOR LASERJET PRO M252DW

Kolejny model, który został wyprodukowany przez HP jest następcą sprawdzonych już i dobrze sprawujących się modeli drukarek tego typu. Główna zaletą tego typu urządzeń jest niezawodność, szybkość druku i prostota wykonania. Co ważna modele te wykorzystują tonery kompletne (czyli takie, które posiadają bęben) jest to o tyle wygodne, że użytkownik nie musi martwić się o wymianę dodatkowych podzespołów w drukarce. Niektórzy producenci bowiem stawiają na inne rozwiązania, stosując tańsze tonery, będące w zasadzie czasami samym pojemnikiem z proszkiem. I po pewnym czasie eksploatacji drukarki, gdy klient otrzymuje informację, że należy wymienić, czy to bęben, czy pojemnik na zużyty toner czy pas transmisyjny, przychodzi do głowy pytanie czy te stosunkowo tani toner przeliczając dodatkowe koszty nie wyjdzie jednak zdecydowanie drożej?. Czasami aby wymienić niektóre części eksploatacyjne drukarkę należy oddać do serwisu co dodatkowo zwiększa koszty. Dlatego urządzenia drukujące, które współpracują z tonerami „kompletnymi”cieszą się dużym uznaniem na rynku.

Drukarka HP Color LaserJet Pro M525DW obsługuje druk dwustronny, dzięki czemu użytkownicy oszczędzają czas, papier oraz zwiększają szybkość pracy.  I dla tego ostatniego zaprojektowano tu duży i łatwy w obsłudze dotykowy ekran o przekątnej 7,6 cm.

Urządzenie to błyskawicznie wychodzi ze stanu uśpienia w porównaniu z innymi drukarkami tej klasy, szybkość druku to 18 stron na minutę.

Poza standardowymi wejściami USB jakie oferują teraz drukarki, model ten obsługuje druk bezpośredni, czyli taki który nie wymaga połączenia drukarki z siecią Wi-Fi. Producent wyszedł na przeciw klientom i zaprogramował urządzenie w taki sposób, aby bez konieczności instalowania aplikacji i bez niepotrzebnych konfiguracji, można było drukować za pośrednictwem smartfonów czy tabletów.

Zastosowana technologia HP ColorSphere 3 jest najlepszym rozwiązaniem dla tej drukarki, a dodatkowo zainstalowana technologia zapobiega podrabianym produktom.

W drukarce zamontowano procesor o szybkości 800 MHz co przekłada się na szybkość druku w czerni orz kolorze 18 stron na minutę. Można uzyskać jakość maxymalną 600 x 600 dpi, podajnik papieru można załadować ilością do 150 kartek.  Z ważniejszych informacji warto wspomnieć, że drukarka obsługuje papier zwykły o gramaturze 52 – 163 g/m2 oraz papier matte 200g/m2 i glossy 22 g/m2.