Firma Brother prowadzi program bezpłatnych zwrotów zużytych materiałów eksploatacyjnych (puste tusze, tonery, folie z drukarek). Producent gwarantuje, że wszystkie materiały nadające się do ponownego recyklingu zostają wykorzystane. The palms and tree

Do zwrotów można dołączyć wszystkie materiały, które otrzymał klient podczas zakupu produktu tj:

– pudełko

– folie

– ulotki

– ścianki

– styropian

– opakowania plastikowe

Otrzymane materiały firma Brother wykorzystuje na kilka sposobów oto przykłady:

TONER: jego resztki wysyłane są do niezależnej firmy recyklingowej, która wykorzystuje zebrany proszek, przy produkcji tworzenia farby antywspinaczkowej, proszku do tworzenia odcisków palców oraz plastikowe wieszaki.

RAMKA WKŁADU Z TONEREM: materiał ten jest zmielony i ponownie przetworzony przy produkcji nowych wkładów.

WORKI FOLIOWE: worki te trafiają do zewnętrznej firmy recyklingowej, gdzie zostają zmielone i wykorzystane do produkcji mebli ogrodowych czy doniczek.

STYROPIAN: produkt ten prasowany jest w brykiet i przekazywany zewnętrznej firmie, która wykorzystuje go do produkcji pokryć dachowych i ogrodzeń.

POKRYWA ROLEK MODUŁU WYWOŁYWACZA: produkt ten jest mielony i wykorzystany do produkcji nowych modułów wywoływacza

WKŁADY ATRAMENTOWE: zużyte kartridże to w większości po prostu plastik, który zostaje zmielony i wykorzystany do produkcji słupków drogowych, ławek ogrodowych i ogrodzeń budowlanych.

skup tonerow i tuszyBrawo dla firmy Brother, oto przykład jak powinien wyglądać RECYKLING

Nasz serwis także wspiera ochronę środowiska dlatego zapraszamy na stronę www.ekoswiat.eu gdzie można sprzedać puste tonery i tusze.